Tag : Лиле Стефанова

Вести Македонија Слајдер

Јанева: Се колнам дека не сум примила пари од некој за да му биде олеснета положбата на Камчев

Горан Наумовски
Освен “Империја”, обвинителката Лиле Стефанова сакаше да отвори уште четири нови предмети. Не се знаеше кога доаѓаме, а кога си одиме дома. Работа имаше премногу....
Вести Македонија

Кацарска: Бев згрозена од сведочењето на Стефанова

Што се однесува до сведочењето на обвинителката Лиле Стефанова од Основното јавно обвинителство во Радовиш дадено на главната расправа за предметот во јавноста познат како...
Вести Македонија

Савова: Стефанова прави претстава во празно

Барам објаснување од денешниот сведок во случајот „Рекет“ обвинителката Лиле Стефанова да каже дали видела мој допис, потпис или прави претстава во празно, вели Наташа...
Вести Македонија

Стефанова: Дејствијата на Јанева му нанесоа сериозна штета на СЈО

Дејствијата за кој Катица Јанева денеска е на обвинителна клупа му нанесоа сериозна штета на Специјалното јавно обвинителство, а предизвикаа и сериозна разочараност кај целата...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Јанева кон Стефанова: „Гомнарка, ороспијо“

Горан Наумовски
Додека јас бев на летен одмор, Катица Јанева дала позитивно мислење за враќање на пасошот за пратеникот Илија Димовски. За тоа дознав откако се вратив...
Вести Македонија Слајдер

Стефанова тврди: Јанева ми се закануваше дека ќе ми прати новинари дома

Катица Јанева ми се закануваше дека ќе ми прати новинари дома, ми забрануваше да коментирам објави на „Ла Верита“ и да давам изјави. Лично не...
Вести Македонија Слајдер

Повторно се болни адвокатите на Јанева, Стефанова нема среќа да сведочи

Денеска во Основниот кривичен суд во Скопје требаше да продолжи судењето за случајот „Рекет“. На ред како сведок во овој предмет е повикана обвинителката Лиле...
Вести Македонија

Обвинителката Лиле Стефанова ќе сведочи за „Рекет“

Слободен печат
Поранешната специјална јавна обвинителка Лиле Стефанова, која ја води истрагата за случајот „Империја” денеска треба да сведочи на рочиштето за случајот „Рекет”. Случајот го води...
Вести Македонија

Камчев им поднесе кривична пријава на обвинителките Јанева и Стефанова

Слободен печат
Бизнисменот Јордан Камчев во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поднел кривична пријава против поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, нејзиниот...
Вести Македонија

Стефанова не му дава привремен пасош на Орце Камчев

Горан Наумовски
Обвинителката Лиле Стефанова не се согласува Орце Камчев да добие привремен документ со кој би патувал во странство поради бизнис средби. Обвинителството и официјално потврди...