Левица: Правда ќе има само со конфискација на нелегално стекнатиот имот на Мијалков

По фијаското со самопријавувањето на Мијалков во Обвинителството и скандалозната изјава на премиерот Заев дека тој лично координирал со акцијата, како да е обвинител, а не премиер, денес беше изречена 12 години затворска казна за поранешниот директор на УБК. Се работи за еден од најголемите криминали и злодела на претходниот режим, преку кој масовно беа …

Левица: Правда ќе има само со конфискација на нелегално стекнатиот имот на Мијалков Read More »