• лешници

Чоко-тарт

Овој чоколаден десерт ќе ве освои со својата едноставност и брзина за подготовка, особено затоа што не се пече. А вкусот на лешници и чоколадо, секогаш е омилен. СОСТОЈКИ: – 200 г мелени бисквити – 100 г мелени лешници – 250 г путер – 50 мл млеко – 100 г млечно чоколадо – 150 г …

Чоко-тарт Read More »