• лажни закани

Татко и син од Скопје на ТикТок објавиле лажни закани за терористички напад во трговски центар

Три лица биле приведени поради објава на два видеоклипа на социјалната мрежа ТикТок во кои има лажни закани за можен терористички напад на еден трговски центар во Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. Откако биле објавени видеата, во акцијата се вклучиле повеќе сектори во МВР, како тој за борба против тероризам и секторот за компјутерски …

Татко и син од Скопје на ТикТок објавиле лажни закани за терористички напад во трговски центар Read More »