Tag : ламборџини

Останатo Спорт

Мекгрегор потроши 180.000 евра за новогодишен поклон за сопругата (ФОТО)

Слободен печат
Најпознатиот ММА борец, Конор Мекгрегор пријатно ја изненади сопругата, Ди Девлин, пред новогодишните празници тој и купи суперлуксузен автомобил. Мекгрегор потроши 180.000 евра за Ламборџини....
Вести Економија

Фолксваген размислува да го продаде Ламборџини

Слободен печат
Според неофицијални и непотврдени извештаи што доаѓаат од групата „Фолксваген“, тие, наводно, размислуваат што да прават со италијанскиот бренд на суперспортски автомобили. Да бидеме попрецизни,...
Автомагазин Магазин

Франкфуртска ексклузива: Lamborghini Sian oд 3.3 милиони евра (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Италијанскиот производител на авто-саемот во Франкфурт го претстави Sian – својот прв хибриден модел. Во срцето на погонскиот систем се наоѓа атмосферски 6.5-литарски V12 мотор...
Вести Свет

Возач на Ламборџини ФРЛИЛ ѓубре од прозор – Потегот на еден велосипедист го НАУЧИЛ на добра лекција (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден велосипедист одлучил да ја казни ароганцијата на возач на Ламборџини. Како што може да се види на снимката, возачот на луксузниот автомобил низ прозор...