Македонскиот репрезентативец Костадинов стрелец во Купот на Словачка

Денеска екипата на Ружомберок се пласираше во 1/16 финалето на словачкиот Куп откако на гостински терен со 0:6 триумфираше над Нове Место. Еден од стрелците во победата беше македонскиот репрезентативец Тихомир Костадинов кој постигна гол во 30 минута за зголемување на предноста на 0:2. Мојцис во 11 минута ја започна гол серијата, Бренкус двапати се …

Македонскиот репрезентативец Костадинов стрелец во Купот на Словачка Read More »