Tag : кристијан вуд

Кошарка Спорт

Научниците во САД бараат крв од излечените НБА ѕвезди за да направат вакцина

Слободен печат
Двоецот на Јута, Руди Гобер и Донован Мичел, центарот на Детроит, Кристијан Вуд и бекот на Бостон, Маркус Смарт, се излекувани од коронавирусот. Тие беа...
Кошарка Спорт

Кошаркарот кој го „уништи“ Гобер има коронавирус

Слободен печат
По кошаркарите на Јута џез, Руди Гобер и на Донован Мичел, во НБА е регистриран трет случај на заболен од коронавирус. Станува збор за центарот...