-4 C
Скопје

Tag : кралица Елизабета Втора

Магазин Магазин слајдер Сцена

Особено тежок период за британската кралица Елизабета II: Ѝ остана само кучето Кенди

Слободен Печат
Деновиве постојано се пишува дека ова ќе биде првиот Божиќ во историјата што кралицата Елизабета Втора ќе го помине сама со нејзиниот сопруг без традиционалниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО+ВИДЕO | Знаеш дека е опасно надвор кога и „бесмртните“ носат маска: Кралицата Елизабета Втора за прв пат во јавноста со маска

Слободен Печат
Главата на најпознатото кралско семејство во светот, кралицата Елизабета Втора за прв пат се појави во јавноста носејќи маска на лицето. Таа се појави по...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Четириесет часа ќе се менуваат стрелките на часовниците во Кралската палата: Елизабета Втора има посебен начин на будење!

Слободен Печат
И во Велика Британија, денес навечер е крај на летното сметање на времето и за многумина тоа значи промена на часовникот за само неколку часа....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата е бесна: Персоналот го одби нејзиното барање и за прв пат по 33 години ќе се менува протоколот

Слободен Печат
Персоналот на кралицата Елизабета Втора го одбил нејзиното барање да се затворат во изолација со неа и нејзиното семејство на четири недели. Кралицата Елизабета Втора...
Жена Магазин

72 години брак: Кралицата Елизабета венчаницата ја купила со бонови (ФОТО)

Слободен печат
1934: Првпат се запознале на венчавка Елизабет Александра Мери Виндзор имала 8 години кога првпат го запознала Филип на венчавката на нејзината роднина, принцезата Марин....
Вести Свет

Борис Џонсон ѝ се извинил на кралицата Елизабета Втора што ја посрамотил

МИА агенција
Британскиот премиер Борис Џонсон телефонски ја контактирал кралицата Елизабета Втора и и се извинил што ја посрамотил, веднаш откако Врховниот суд донесе пресуда дека суспензијата...
Жена Магазин

Кралицата Елизабета штедлива и практична: Сите гости се смрзнуваат, а таа штеди на греење!

Слободен печат
Секое лето британската кралица Елизабета Втора го поминува во својот дворец Балморал во Шкотска, а повремено таму угостува и луѓе од јавниот живот. Некогаш ѝ...