Tag : козметика

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кајли Џенер почнува со производство на асепсол за болниците, таа е подготвена да се откаже од својот бизнис! (ФОТО)

Васко Спасоски
Најмладата милјадерка во светот Кајли Џенер (22) ќе го искористи своето козметичко царство да помогне во борбата за спречување на ширење на коронавирусот во Калифорнија....
Жена Магазин

Како да направите чоколаден сјај за усни

Слободен печат
Започнете го процесот на производство и за 20 минути се ќе биде готово! Состојки потребни за подготовка на сјајот: -1 супена лажица вазелин, -20-30гр. горчлива...
Жена Магазин

ПМС: 10 причини зошто е прекрасно да се биде жена, а има и уште…  

Јасмина Кантарџиева Димков
Да си признаме, да се биде жена не е баш лесна работа. Колку пати само сме си помислиле „уф, како не се родив маж“. Но,...
Еспресо Убавина

Опасни преносители на бактерии од чантичката за шминка

Слободен печат
Одредени навики за разубавување може да доведат до непријатни миризби, бактерии, па дури и мувла во вашата торбичка за шминка, кои се потенцијално опасни. Еве...
Ви Препорачуваме Жена Здравје Магазин

Анита Гибсон: Читајте ги состојките на козметичките препарати, многу од нив се канцерогени!

Јасмина Кантарџиева Димков
Со Анита Гибсон, нашинка која повеќе од 30 години живее и работи во Лондон, зборуваме на актуелните теми за здрав и младешки изглед и како...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Рок на траење на козметичките производи, кога треба да ги фрлите?

Слободен печат
Еве колку козметичките производи можат да ни служат пред да ни предизвикаат инфекција или иритација. Сенка за очи, камена пудра Сенката за очи исто како...
Еспресо Убавина

СÈ ПОЗАСТАПЕН: Знаете ли што е превентивен ботокс?

Слободен печат
Најчесто превентивниот ботокс се вбризгува меѓу веѓите и над усните, како и во пределот на брадата....
Здравје Магазин

ДОМАШНА АПТЕКА ВО ШИШЕ: Природни лекови од јаболков оцет за повеќе здравствени проблеми

Слободен печат
Јаболковиот оцет е еден од најпопуларните и најдобрите природни лекови, кој треба да го консумирате секојдневно, разреден во вода....