7 C
Скопје

Tag : козметика

Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Не е добро само за пиење: За што сè може да ви помогне кафето?

Слободен печат
Меленото кафе или талогот од турското кафе може да имаат повеќе козметички намени...
Жена Магазин Магазин слајдер

Хранливи креми што ќе ги воодушеват сите трендсетерки

Слободен печат
.Две линии за нега на кожа ни доаѓаат од Козметика „Афродита“. Хидратантен „коктел“ со 100% природна кокосова вода Козметика „Афродита“ (Kozmetika Afrodita) оваа есен за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ешли Грем открива како нејзиното лице и тен изгледаат убаво и без шминка

Слободен Печат
Плус сајз манекенката Ешли Греам (33) ги откри своите омилени козметички ритуали кои прават нејзината кожа да изгледа негувано и младешки. Иако сезонската рутина во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Викторија Бекам го проширува бизнисот: Наскоро лансира нова линија во Америка

Слободен Печат
Викторија Бекам, модна дизајнерка и сопруга на Дејвид Бекам, наскоро ќе почне со промоција на својот нов „lifestyle“ бренд кој ќе биде конкуренција на брендот...
Жена Магазин Магазин слајдер

35 + Нега за сите видови кожа: Двоен видлив ефект на подмладување  

Слободен печат
Сакај ја својата кожа, сакај ги своите години! Со ваква порака Козметика „Афродита“ ја претставува новата нега за лице Q10 BOOST, која ги следи потребите на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лејди Гага продолжува со уникатна промоција на нејзиниот бренд за убавина

Слободен Печат
Пејачката Лејди Гага (34) неодамна изјави дека отсекогаш верувала во моќта на шминката како „self-love“ двигател. Таа продолжува со промовирање на својот бренд „Haus Labs“...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Мали нешта за големо задоволство: RITUALS Cosmetics е блиску до Вас, Ви помага да пронајдете среќа во малите нешта

Слободен печат
Ги има насекаде: во секој момент, секој ден, чекаат да бидат откриени, желни да ја споделат убавината во нив. Тоа се тие навидум бесмислени или...
Жена Магазин

Козметички грешки кои вашата кожа нема да ви ги заборави

Слободен печат
За да се чувствувате добро во својата кожа, таа мора да биде негувана и здрава. Имајте на ум дека кожата скапо ги плаќа сите ваши...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кајли Џенер почнува со производство на асепсол за болниците, таа е подготвена да се откаже од својот бизнис! (ФОТО)

Васко Спасоски
Најмладата милјадерка во светот Кајли Џенер (22) ќе го искористи своето козметичко царство да помогне во борбата за спречување на ширење на коронавирусот во Калифорнија....
Жена Магазин

Како да направите чоколаден сјај за усни

Слободен печат
Започнете го процесот на производство и за 20 минути се ќе биде готово! Состојки потребни за подготовка на сјајот: -1 супена лажица вазелин, -20-30гр. горчлива...