20.8 C
Скопје

Tag : копаоник

Хроника

ВИДЕО: Голема тепачка за паркинг на Копаоник

Горан Наумовски
На социјалните мрежи е објавено видео од тепачка на четворица мажи, настан кој се случил во зимскиот ски центар Копаоник. Според коментарите, до судирот дошло...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нова заедничка фотографија на Цеца и Богдан: Фолк ѕвездата ужива на Копаоник со своето ново момче

Слободен печат
Пејачката и нејзиното момче уживаат на Копаоник, а друштво им прави и малата Искра, ќерката на Богдан од неговиот прв брак со Зорана, позната како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Викториа Лоба ужива на Копаоник

М.Р
Нашата пејачка, Викториа Лоба на својот инстаграм – профил објави прекрасни фотографии. Овие празнични денови Викториа ги поминува во нашата соседна земја на Копаоник и...
Вести Регион

Внук на познат хрватски политичар пренесен во болница со скршена глава по тепачка за Нова година

И.И.
Голема тепачка избувна синоќа во познатиот хотел на Копаоник. Според неофицијалните информации, во пресметката учествувал и Јосип Керум (30), внук на познат хрватски политичар и...
Вести Економија

Црвенковски: Направен тежок компромис за решавање на спорот со Грција

МИА Агенција
Иницијативата „Мини Шенген” е добра за граѓаните и економската интеграција во целиот регион на Западен Балкан (ЗБ), но некои земји не учествуваат заради суетата и...
Вести Регион Слајдер

Забавен сообраќајот до Копаоник, кај Краљево завеани 200 луѓе

Слободен печат
Снегот, кој од синоќа интензивно паѓа на Копаоник, придружуван од силни ветрови, достигна височина од 70 сантиметри. Сообраќајот е забавен, формирана е колона од возила,...
Еспресо Шоу биз

Карлеуша го вжешти Копаоник: Не ми треба доброволец, ние жените можеме и сами! (ФОТО)

Слободен печат
Јелена Карлеуша во саботата настапила во хотелот „Гранд“ на Копаоник. За дружење со публиката одбра секси леопард комбинација и ја распламте атмосферата. Со години наназад...
Вести Македонија

Двајца потешко и десет полесно повредени во сообраќајката кај Копаоник

МИА Агенција
Две лица се тешко повредени, а десет полесно повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска на автопатот Прокупље-Блаце, кога околу 10 часот се преврте...
Вести Регион

Падна првиот снег на Копаоник (ФОТО+ВИДЕО)

Слобовен печат
На Копаоник во Србија падна првиот снег, откако претходно на ова зимско туристичко место во текот на ноќта врнеше дожд.   View this post on...