• конмебол

„Финалисима“: Италија денеска против Аргентина на стадионот „Вембли“

Италијанската репрезентација иако доживеа голем неуспех во баражот за Светското првенство, каде загуби од Македонија, ќе има шанса да го освои трофеј на светско ниво. За првпат во историјата ќе се игра натпревар „Финалисима“ која ќе стане традиционална во наредните години. Договорот за кој станува збор е постигнат меѓу европската УЕФА и јужноамериканскиот КОНМЕБОЛ, а …

„Финалисима“: Италија денеска против Аргентина на стадионот „Вембли“ Read More »