5 C
Скопје

Tag : кокошки

Вести Свет

Унгарија: Нареден отстрел на 101.000 кокошки поради птичји грип

И.И.
Унгарската агенција за безбедност на храна денеска нареди отстрел на 101.000 кокошки поради појава на птичји грип, објавено е на веб-страницата на Агенцијата. Отстрел на...
Вести Економија

„Интернешнал фреш фуд” ќе произведува домашно пилешко месо по најсовремени стандарди

Слободен печат
Конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешнал фреш фуд” денеска во Гиновци го означи почетокот на својата инвестиција која во следните пет години ќе надмине...
Вести Свет

Тагесшау: Свињите и кокошките не можат да се заразат со коронавирусот

Слободен печат
По појавата на коронавирус во  германската фабрика за преработка на месо „Тениес”, бројот на новозаразени во областа Гитерсло значително се намали во последните неколку дена. Социјалните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатата српска пејачка „избега“ на село: Таа ужива во природата, вози трактор и се дружи со овци и кокошки! (ФОТО)

Васко Спасоски
Сандра Африка луксузниот дом во Белград, кој често го покажува на социјалните мрежи, го замени со село и природа, а очигледно тоа и одговара доста....
Вести Свет

По три години, првпат регистриран птичји грип во Чешка

Слободен печат
Во Чешка по три години за првпат е регистриран високо патоген вирус на птичји грип Х5Н8. Чешкитата државна ветеринарна администрација соопшти дека епидемијата е пријавена...
Вести Регион

ДАЛИ ЗНАЕТЕ ШТО ИМА НА СЛИКАТА? Пет тони од ова создава неподнослива миризба, а никој не реагира (ФОТО)

Слободен печат
На местото Грбавица на брегот на Морача еден граѓанин има пронајдено депонија од околу 5 тони нозе од кокошки. Местото Грбавица покрај Морача со посредство...