15.8 C
Скопје

Tag : Клодјан Раша

Вести Регион

ВИДЕО I Петта ноќ протести низ Албанија: Раперот Стреси кажа како избега од стотиците полицајци кои трагаа по него откако му се закани на Еди Рама дека ќе заврши како Гадафи

Илинка Иљоска
Познатиот албански рапер Аркименд Лушај, познат како Стреси, е во Косово. Тој во емисијата Приве призна како и зошто бил принуден да бега од Албанија,...
Вести Регион

ВИДЕО: Албанската полиција во потрага по раперот Стреси и уште шест лица по синоќешните протести , 16 полицајци се повредени

И.И.
Албанското Министертво за внатрешни работи соопшти дека по синоќешните насилни протести трага по познатиот репер Аркимед Лушајн, познат под прекарот Стреси, како и седум други...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Протести низ цела Албанија поради убиството на Клодјан Раша, има и повредени

И.И.
Под мотото „И ние сме Клодјан”, масовен протест вечерва се одржува во Тирана, прво пред Министерството за внатрешни работи, по што протестантите стигнаа пред Владата,...