16 C
Скопје

Tag : каспиј актау

Кошарка Спорт

Рајковиќ со Астана ќе игра за нова титула во Казахстан

Слободен печат
Македонскиот тренер Емил Рајковиќ денеска со својот клуб ја запиша и третата победа во полуфиналето од плеј-офот на кошаркарскиот шампионат во Казахстан. Неговата Астана славеше...