Tag : каснати

Вести Хроника

Двајца каснати од кучиња скитници

Скопската полиција извести дека две лица вчера биле каснати од кучиња скитници. Првиот инцидент се случил во скопската населба Капиштец. Околу 22 часот во полициската...
Хроника

Кучиња скитници нападнаа минувачи

Двајца мажи, едниот од Велес, а вториот од Охрид вчера во полиција пријавиле дека биле нападнати од кучиња скитници. Според полицијата, вчера околу 9.10 часот...
Хроника

Тројца скопјани каснати од куче, меѓу кои и малолетно дете

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден на територијата на Скопје од тројца граѓани на различни локации пријавили дека биле каснати од кучиња скитници. Првиот случај бил...
Хроника

Два напади од кучиња скитници во Скопје

Слободен печат
На 25.05.2019 година во 23..00 часот во Полициската станица Гази Баба, Ж.Ч.(75) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 21.00 часот на улицата “Јани Лукровски“...
Хроника

Четири граѓани каснати од кучиња низ Македонија

Слободен печат
Четири лица вчера биле нападнати од кучиња во различни градови во Македонија. Вчера во 15.30 во полициската станица во Струга лицето М.М пријавил дека бил...
Хроника

Двајца мажи каснати од кучиња скитници

Двајца мажи од Скопје вчера во МВР пријавиле дека била каснати од кучиња скитници. Првиот инцидент се случуил околу 13.30 часот. Во полициската станица Ѓорче...
Хроника

Кучиња-скитници каснале пешаци

Во полициската станица Центар, Р.И.(35) од Скопје вчера пријавил дека дента околу 10:55 часот на плоштад „Македонија“ бил каснат од куче скитник за десната нога....
Хроника

И денеска двајца каснати од кучиња скитници

Горан Наумовски
Во денешниот билтен на МВР има пријави за каснување од кучиња скитници. Станува збор за два одделни настани пријавени во полициските станици во Кисела Вода...
Хроника

Кучињата скитници повторно напаѓаат! Двајца скопјани пријавиле каснување!

Слободен печат
На 12.04.2019 год. во 20.05 часот З.К (74) од Скопје пријавил дека на бул. „Јане Сандански“ бил каснат од  куче скитник во пределот на десната...