Tag : капитен

Спорт Фудбал

Рамос ги брои последните денови во Реал Мадрид

Слободен печат
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, ги стопира преговорите со Серхио Рамос за продолжување на договорот и се чини дека е подготвен да се раздели...
Кошарка Спорт

Ѓорѓевиќ: Не е добро, мали се шансите да игра Теодосиќ

Претходно веќе беше објавено дека еден од најдобрите српски репрезентативци Милош Теодосиќ сè уште е на терапија поради повредено стопало кое го повреди на турнирот...
Спорт Фудбал

Костова: Се надеваме на добри подготовки и засилувања пред настапот во ЛШ!

Коминовски Фидан
Првакот на нашата земја се најде во квалификациската група 1 заедно со СФК 2000, тимот од Босна и Херцеговина кој е домаќин на турнирот, потоа...