8 C
Скопје

Tag : капитен

Спорт Фудбал

Јувентус во следната сезона ќе има нов капитен

Слободен печат
Екипата на Јувентус која најверојатно ќе остане без шампионската титула, во наредната сезона ќе влезе со нов капитен. Весникот „Тутоспорт“ пишува дека наследник на Џорџи...
Спорт Фудбал

Реакцијата на Фернандеш кога дозна дека ќе биде капитен на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат
Менмаџерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер пред новинарите октри дека Бруно Фернандеш ќе биде капитен на вечерашниот натпревар против ПСЖ на стартот од Лигата...
Спорт Фудбал

Рамос ги брои последните денови во Реал Мадрид

Слободен печат
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, ги стопира преговорите со Серхио Рамос за продолжување на договорот и се чини дека е подготвен да се раздели...
Кошарка Спорт

Ѓорѓевиќ: Не е добро, мали се шансите да игра Теодосиќ

Претходно веќе беше објавено дека еден од најдобрите српски репрезентативци Милош Теодосиќ сè уште е на терапија поради повредено стопало кое го повреди на турнирот...
Спорт Фудбал

Костова: Се надеваме на добри подготовки и засилувања пред настапот во ЛШ!

Коминовски Фидан
Првакот на нашата земја се најде во квалификациската група 1 заедно со СФК 2000, тимот од Босна и Херцеговина кој е домаќин на турнирот, потоа...