• јужна европа

Шпанија донираше вакцини за Латинска Америка и Карибите

Шпанија ќе донира 7,5 милиони дози вакцини против Ковид на 19 земји од Латинска Америка и Карибите, објави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез. Тој додаде дека Шпанија, исто така, ќе донира уште 7,5 милиони дози вакцини за земјите од субсахарска Африка и јужна Европа, објави Ројтерс. Со овие најнови донации, придонесот на Шпанија во рамките …

Шпанија донираше вакцини за Латинска Америка и Карибите Read More »