Tag : јуве стабија

Спорт Фудбал

Инзаги и неговиот „италијански Ливерпул“ се врати во Серија А

Слободен печат
Следната натпреварувачка сезона екипата на Беневенто повторно ќе настапува во најсилното италијанско првенство. И официјално клубот се врати во Серија А после триумфот над Јуве...