8 C
Скопје

Tag : јансен

Вести Свет Слајдер

Инвестико: Фармацевтските компании не ги зеле предвид родовите разлики за нус појавите од вакцините

Слободен печат
Според белгиската платформа за истражувачко новинарство, Инвестико, петте најголеми фармацевтски компании кои произведуваат вакцини не ги земаат предвид разликите помеѓу мажите и жените во нивните...
Еспресо Шоу биз

Беше преубава Бонд девојка, а поради ботоксот денес не може ни да се насмее (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната манекенка и актерка Фамке Јансен остана запаметена како една од најубавите Бонд девојки, но ни таа не успеа да им одолее на естетските зафати...
Спорт Фудбал

Одиграл само 40 минути, а продаден за 10 милиони фунти

Слободен печат
Станува збор за Винсент Јансен кој од Тотенхем ја продолжува кариерата во Мексико, односно во Монтереј во трансфер вреден 10 милиони фунти. Холандскиот интернационалец дојде...