2 C
Скопје

Tag : истра

Вести Регион Слајдер

ФОТО: Тешка сообраќајка на Истра, пијан возач усмрти жена

Маријана Митровска
Во сериозна сообраќајна несреќа што се случи на патот Пореч – Вишњан денес попладне, загина 70-годишна жена, соопшти полициската управа на Истра. Несреќата се случила...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Како се промени животот на Тони Цетински и неговата сопруга откако таа доживеа мозочен удар… (ФОТО)

Васко Спасоски
Сопругата на Тони Цетински (50)  и неговата најголема поддршка во живтот, Дубравка Цетински (35) во средината на јуни минатата година доживеа мозочен удар и беше хоспитализирана во Ријека,...
Вести Регион

АПОКАЛИПСА НАД ПУЛА: Страшни облаци се појавиле на небото, во Истра повеќе од 11.000 молњи за два часа (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Силно невреме ја зафатило Истра во Хрватска, каде силниот ветер ги оштетил крововите и кршел гранки. Најдраматично било во Пула, бидејќи над градот се надвил...
Вести Економија

Богатите масовно купуваат недвижности во оваа екс-ЈУ земја: Не прашуваат за цена!

Слободен печат
Богатите луѓе од сите страни од светот се воодушевени од Истра и многу од нив сакаат таму да купат недвижности. Најмногу се бараат семејни куќи,...
Вести Регион

ДОЖДОТ НЕ ПРЕСТАНУВА, Истра во паника: Поплавени улици, водостојот расте! (ВИДЕО)

Слободен печат
Силното невреме што ја зафати Хрватска, направи најголеми проблеми во Истра и во делови од Далмација. На повеќе места низ Хрватска денеска врнеше силен дожд...
Еспресо Шоу биз

Балашевиќ се поднови со луксузна вила на Истра

Слободен печат
Популарниот Ѓорѓе Балашевиќ купил луксузна вила на Истра вредна 400.000 евра. Како што наведуваат хрватските медиуми, тој вилата ја купил преку фирма чиј директор е...