Tag : инструкции

Хроника

Ибраими призна дека му се јавил Тачи пред гласањето во ДИК

Горан Наумовски
Господинот Тачи ми се јави три пати. Јас еднаш му кажав дека ќе гласам по законот, потоа не му кренав и третиот пат му одговорив,...
Магазин Технологија

EMUI 9 на Huawei веќе достапен за повеќе од 80 милиони корисници

Слободен печат
Huawei објави ажурирање на својот EMUI 9 кориснички интерфејс за постарите модели на компанијата како што се Mate 9 и P10, исполнувајќи го своето ветување...