Tag : индира ганди

Вести Скопје

Започна со реконструкција втората фаза од „Индира Ганди“, Шилегов најави изградба и на парк

Слободен печат
Денеска почна втората фаза од реконструкцијата на улицата Индира Ганди, во општината Шуто Оризари. Обновата на вториот дел од оваа фреквентна сообраќајница е предвидено да...
Вести Скопје

Започна реконструкција на улицата „Индира Ганди“

Екипи на Град Скопје, по повеќе децении, денеска ја почнаа реконструкцијата на улицата „Индира Ганди”, што е на граница меѓу општините Бутел, Чаир и навлегува...