1 C
Скопје

Tag : игор поповски

Вести Култура

„Златна рамка” за Игор Поповски, Ирена Јовчевска и Сара Климоска

МИА Агенција
Во организација на Друштвото на филмски работници на Македонија, синоќа во МКЦ беа доделени почесните награди „Златна рамка” за филмски автор, филмски актер и филмски...
Вести Култура

Македонска премиера на филмот „Отворена врата“

Режисер на филмот „Отворена врата“ е Флоренц Папас, продуцент на филмот е Bunker Film+ од Албанија (Ено Милкани), а како копродуценти се јавуваат Circle Film од...