12.8 C
Скопје

Tag : хрватски хиперавтомобил

Магазин Магазин слајдер Технологија

ВИДЕО+ФОТО | Претставен првиот хрватски хиперавтомобил: „Римац Невера“ ќе чини два милиони евра

Слободен печат
Првиот хрватски сериски автомобил, познат до сега како „C_Two“, го доби името Невера, по неочекуваната и силна медитеранска бура што „брза“ преку Јадранското море. Мате...