хомс Archives - Слободен печат

Tag : хомс

Вести Планета

Израелски авиони пукаа врз сириски цели во Хомс и Дамаск

Слободен печат
Израелски борбени авиони пукаа врз позиции на сириската војска во Хомс и во предградие на Дамаск, јави Сириската телевизија повикувајќи се на извори во армијата....
Вести Планета

Израел ја бомбардираше авиобазата во Хомс (ВИДЕО)

МИА Агенција
Израел вчера, вторпат во 24 часа ја нападна воздушната база во сириската покраина Хомс, јави сириската новинска агенција САНА. При нападот врз базата Т4 еден...