14 C
Скопје

Tag : хибриди

Вести Економија

Секој втор купен автомобил во Норвешка е електричен

Слободен печат
Бројот на новорегистрирани електични автомобили во Норвешка во 2019 година изнесува дури 56 отсто од вкупниот прој возила. Наспроти растот на производството и продажбата на...
Магазин Технологија

Првите хибриди на мајмуни и свињи родени во кинеска лабораторија

Слободен печат
За прв пат во историјата, кинеските научници успеаја да донесат на свет две живи химери – хибриди на свињи и мајмуни, пишува „New Scientist“. Свињите...
Автомагазин Магазин

Пет нови модели ќе го спасуваат Jaguar Land Rover

Слободен печат
Jaguar Land Rover започнува со програма за спасување, која предвидува лансирање на пет нови модели и сериозни инвестиции во надградба на производството – мерки што...