• хале

Федерер повеќе не е толку моќен на трева, испадна на турнирот во Хале

Швајцарецот е запрен во четвртфиналето на еден од омилените турнири на трева покрај Вимблдон и тоа од младиот канадски тенисер Феликс Оже-Алиасим. Рожер Федерер кој годинава по пауза од 13 месеци се врати на тениските терени се обидува да ја избруси формата пред настапот на неговиот омилен турнир, Вимблдон, но работите не се одвиваат во …

Федерер повеќе не е толку моќен на трева, испадна на турнирот во Хале Read More »