20.8 C
Скопје

Tag : Големите морски кучиња треба

Вести Свет

Некој ги вади органите на ајкулите, а не се луѓето: Вистината е страшна (ВИДЕО)

Слободен печат
Големите морски кучиња треба да се појават на своите стандардни места за лов, близу крајбрежјето на Кејп Таун во Јужна Африка. Сепак, научниците тврдат дека...