18.8 C
Скопје

Tag : габон

Вести Свет

Бразил, ОАЕ, Албанија, Гана и Габон избрани за непостојани членки на СБ на ОН

Слободен печат
Обединетите нации денеска избраа пет земји за непостојаните места во Советот за безбедност – Бразил, Обединетите Арапски Емирати, Албанија, Гана и Габон, кои поминаа без...
Спорт Фудбал

ФОТО: Играчот на Арсенал Обамејанг хоспитализиран поради маларија!

Слободен печат
Фудбалерот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг е хоспитализиран во Лондон откако беше утврдено дека тој заболел од маларија за време на престојот во Габон, каде имал...
Спорт Фудбал

Обамејанг доби совет да го напушти Арсенал!?

Слободен печат
Пјер-Емерик Обамејанг е еден од најважните играчи на лондонскиот клуб, но како што стојат работите тешко дека нешто големо ќе освои во Арсенал. Тој е...