13 C
Скопје

Tag : фудбалска репрезентација на шведска

Спорт Фудбал

Ново шоу на Златан, се прогласи за крал на Шведска

Слободен печат
Селекцијата на Шведска квалификациите за пласман на СП 2022 година го започна со минимална победа над Грузија, стрелец на единствениот гол беше Виктор Клаесен, додека...
Спорт Фудбал

„Бог се врати“: Златан повторно во репрезентацијата на Шведска

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ повторно ќе игра за репрезентацијата на Шведска откако се најде на списокот за квалификациските натпревар за Светското првенство. – Прво и најважно, тој...
Спорт Фудбал

Ибрахимовиќ на 39 години ќе игра на Европско првенство?

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ сезонава игра фантастично сезонава, со 10 гола во осум натпревари е најзаслужен што Милан е лидер во Серија А и наредната година доколку...
Спорт Фудбал

Лига на нации: Пресврт на Англија (ВИДЕО)

Слободен печат
Интересно е што Англија е првата репрезентација која ги совлада Белгијците по две години, и со триумфот се искачија на првото место на табелата. „Црвените...