18.8 C
Скопје

Tag : фудбалска репрезентација на шпанија

Спорт Фудбал

Шпанија има внатрешен непријател: Свирежи од трибините, лош терен….

Слободен печат
Шпанските фудбалери во првото коло на Евро 2020 имаа 80 проценти посед на топка, рекордни во историјата на ЕП 953 додавања, но и тоа не...
Спорт Фудбал

ЕВРО 2020: „Црвената фурија“ без муниција

Слободен печат
Селекторот на Шпанија Луис Енрике изнесе силен тим, но со едно изненадување, наместо стандардниот Тијаго Алкантара во првиот тим се најде фудбалерот на Барселона, Педри....
Спорт Фудбал

Евро 2020 | Група Е: Шпанија без ниту еден играч на Реал е голем фаворит, Шведска сепак без Златан

Слободен печат
Апсолутен фаворит во оваа група е Шпанија која воедно е и еден од најголемите фаворити и за триумф на ЕП. Избраниците на селекторот Луис Енрике...
Спорт Фудбал

Шпанците во карантин, селекторот Енрике прави „паралелен меур“

Слободен печат
Селекторот на репрезентацијата на Шпанија, Луис Енрике денеска повика шест нови фудбалери во „паралелниот меур“ и кои може во последен момент да влезат во тимот...