• фудбалска репрезентација на шпанија

Фудбал во Токио: Бразилците го одбранија олимпиското злато

Селекцијата на Бразил ја одбрани титулата олимписки шампион откако во финалето на олимпискиот турнир кое се играше во Јокохама ја совлада Шпанија со 2:1 и тоа по продолженијата. Одлучувачкиот момент кој и ја донесе титулата на Бразил се случи во 108. минута кога Малколм му избега на капитенот на Шпанија, Ваљехо и потоа успеа да …

Фудбал во Токио: Бразилците го одбранија олимпиското злато Read More »