• фудбалска репрезентација на романија

ВИДЕО: Исланд и Германија одиграа за Македонија

Селекцијата на Германија успеа со 2:1 да ја совлада Романија и да се зацврсти на првото место на табелата во групата Ј во квалификациите за Мундијалот во Катар. Германците до победата дојдоа далеку потешко од очекувањата бидејќи по првото полувреме губеа со 0:1 благодарение на голот на Хаџи. Но, „панцирите“ на стартот од вториот дел …

ВИДЕО: Исланд и Германија одиграа за Македонија Read More »