Tag : фолфваген

Вести Ви Препорачуваме Свет

„Фолксваген” ќе исплати оштета на работници кои биле апсени и мачени во нивна фабрика во Бразил

Слободен печат
Германскиот производител на автомобили „Фолксваген” (ВВ) соопшти дека ќе им исплати отштета од  6,4 милиони американски долари  на поранешните работници во една бразилска фабрика кои...
MacedonianAlbanian