-4 C
Скопје

Tag : флора талин

Спорт Фудбал

Адеми со два гола го однесе Динамо Загреб во Лигата на Европа (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми и неговиот тим Динамо Загреб обезбедија пласман во групната фаза во Лигата на Европа, откако во последното квалификациско коло со 3:1...