Tag : финансиски фер плеј

Спорт Фудбал

ТЕШКИ ДЕНОВИ НА „ЕТИХАД“: Сити исфрлен од Лигата на шампионите на две години!

Слободен печат
Шок и неверување на „Етихад“, Манчестер сити е исфрлен од Лигата на шампионите во наредните две години поради грубо кршење на финансискиот фер-плеј. Европската фудбалска...
Спорт Фудбал

Манчестер сити ќе го исфрлат од Лигата на шампионите!?

Слободен печат
Како што пренесуваат англиските медиуми, Судот за спортска арбитража (ЦАС) во Лозана ја одби жалбата на Манчестер сити и сега на „граѓаните“ им се заканува...
Спорт Фудбал

ДВАЈЦА НА „ТАПЕТ“: Барса ќе мора да продава, во спротивно ќе има проблеми!

Слободен печат
Според информациите кои ги пренесува „ЕСПН“, Барселона би можела да се најде во големи проблеми наредното лето. Барса мора да заработи 125 милиони евра од...
Спорт Фудбал

Барселона најде начин да го изигра финансискиот фер плеј

Слободен печат
Барселона не се откажува од враќањето на Нејмар на „ Камп Ноу“ иако францускиот ПСЖ постојано ги одбива понудите. Последната понуда на Барселона беше од...
Спорт Фудбал

Милан се откажува од Лига на Европа

Слободен печат
Управата на Милан започна преговори со УЕФА но нема да вложи жалба за исклучувањето од Европа бидејќи сè уште има проблеми со финансискиот фер плеј....
Спорт Фудбал

Во недела Сити славеше титула, а сега стравува од казна

Слободен печат
Манчестер сити во неделата ја освои титулата во Премиер лигата, но нема многу врема за радост бидејќи се соочува со можна казна од страна УЕФА....