Tag : финансиска истрага

Вести Македонија

Рускоска најави финансиска истрага против судиите кои ја пуштија Јанева во домашен притвор

Слободен печат
Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска, за „А1он“, по одлуката на судиите од Апелација, која ја пуштија во домашен притвор поранешната...
Хроника

ОЈО: Во тек е финансиска истрага за „Рекет“

Согласно утврдениот план презема истражни дејствија во насока на обезбедување на доказите и целосно расветлување на случајот „Рекет“. Во тек е финансиска истрага во повеќе насоки...