5 C
Скопје

Tag : филомена

Вести Свет

Првични проценки по бурата „Филомена“: Штетата од снегот во Мадрид е најмалку 1,4 милијарди евра

Слободен печат
Штетата што ја претрпе главниот град на Шпанија од незапамтеното количество на снег во минатиот викенд е најмалку 1,4 милијарди евра, објавија денеска градските власти...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ФОТО+ВИДЕО: Снежната бура Филомена ја парализираше Шпанија, досега четири жртви

Слободен печат
Шпанската Влада ќе испрати вакцини против Ковид-19 и помош во храна во областа изолирана од снежното невреме „Филомена”, што предизвика невидени врнежи од снег во...
Вести Свет Слајдер

Најмалку четири жртви од снежната бура во Шпанија

Слободен печат
Најмалку четири лица загинаа во снежната бура Филомена во Шпанија, а сообраќајот е парализиран во некои делови на земјата. Војската и спасувачките служби извлекоа 1.500...
Вести Свет Слајдер

СНЕЖНА БУРА „ФИЛОМЕНА“ БЕСНЕЕ ВО ШПАНИЈА: Вонредна состојба во Мадрид

Слободен печат
Обилните снежни врнежи од невремето „Филомена” ги ставија во вонредна состојба Мадрид и други делови на Шпанија, поради тоа што е нарушен сообраќајот и принудени...