20 C
Скопје

Tag : ффп2

Вести Свет

Предупредување: Брадата ја прави маската ФФП2 неефикасна

Слободен печат
Од Универзитетската болница во Нанси,  една од најдобрите болници во Франција, доаѓа предупредувањето за можната неефикасност на маската ФФП2 за лицата со брада, јави дописникот...