• фда

ФДА: Не користете ветеринарски лекови против Ковид, не сте коњи

Американската агенција за храна и лекови (ФДА) неодамна испрати сериозна порака до луѓето да престанат да користат ветеринарски лекови за лекување или спречување на Ковид-19 откако беа приметени нeколку случаи каде пациенти биле хоспитализирани откако користеле ивермектин, лек наменет за коњите, пренесува Ен-Би-Си. „Не сте коњи, не сте крави. Серизоно, престанете“ напишаа од ФДА на …

ФДА: Не користете ветеринарски лекови против Ковид, не сте коњи Read More »