1 C
Скопје

Tag : фалсификување

Вести Хроника

Турски државјанин обвинет затоа што прикажал фалсификуван ПЦР тест за коронавирус

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против државјанин на Република Турција, осомничен дека сторил кривично дело – Фалсификување исправа од член 378 став 1...
Вести Хроника

Кривична пријава за фалсификување пари

Слободен печат
Секторот за внатрешни работи Тетово до Основното јавно обвинителство Тетово поднесе кривична пријава против И.А.(45) од тетовска Шипковица и Б.Е.(48) од тетовска Долна Лешница поради...
Спорт Фудбал

Личниот лекар на Марадона ги фалсификувал потписите на медицинските документи!?

Слободен печат
Смртта на фудбалската легенда Диего Армандо Марадона во ноември минатата година доведе до голема истрага која треба да ги утврди околностите во кои починал славниот...
Хроника

Обвинение против двајца државјани на Албанија за фалсификување на документите

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против двајца државјани на Република Албанија, кој се гони за кривично дело – Фалсификување исправа од член 378...
Хроника

Обвинение против албански државјанин за фалсификување на пасош

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против 28-годишен државјанин на Република Албанија, кој се гони за кривично дело – Фалсификување исправа од член 378...
Хроника

Приведен гостиварец за плаќање со фалсификувани банкноти од 50 евра

Слободен печат
Гостиварската полиција привела лице за кое постои сомнение дека во повеќе наврати плаќал со банкноти од фалсификувани евра. Според СВР Тетово, вчера околу 10 часот...
Хроника

Турски државјанин обвинет за фалсификување

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против државјанин на Република Турција, осомничен дека сторил кривично дело фалсификување исправа. Обвинетиот, како што информираат од Јавното обвинителство,...
Хроника

Со фалц пари се коцкал во казино во Делчево

Слободен печат
Триесет и двегодишник од Делчево доби кривична пријава за фалсификување банкноти од 2.000 денари. Според полицискиот извештај,лицето И.С.(32) од Делчево иако знаел дека банкнотите се...
Вести Македонија Слајдер

СДСМ: Изборите во 2014 година ги украде Груевски, обвинителството не презело ништо против Заев

Слободен печат
ВМРО-ДПМНЕ нема ништо освен фабрикувани случаи од времето на режимот и заробената држава кога Зоран Заев им беше главна мета на измислици и монтирани случаи,...
Хроника

Со лажни денари купувале во Кавадарци и околијата

МИА Агенција
Полициската страница Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари”....