Tag : фалсификување пари

Хроника

Со лажни денари купувале во Кавадарци и околијата

МИА Агенција
Полициската страница Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари”....