16 C
Скопје

Tag : фабио квартараро

Останатo Спорт

Милер е херојот на „Дукати“, катастрофа на Квартараро!

Слободен печат
Возачот на „Дукати“, Џек Милер триумфираше на денешната трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда на Шпанија. Австралиецот во Херез дојде до првата победа...
Останатo Спорт

Мото ГП: Пол позицијата во Херез за Квартараро

Слободен печат
Возачот на Јамаха, Фабио Квартараро на доминантен начин ја освои пол позицијата во Мото ГП класата во пресрет на трката за Големата награда на Шпанија...
Останатo Спорт

МОТО ГП: Победа на Квартараро, Маркес се врати со седмото место

Слободен печат
Возачот на Јамаха, Фабио Квартараро победи на третата трка во Мото ГП шампионатот кој се возеше за Големата награда на Португалија. Французинот на патеката „“Алгарве’...
Останатo Спорт

МОТО ГП: Сензационален триумф на Квартараро во Доха

Слободен печат
Ова беше прва победа за младиот Французин откако е возач на фабричкиот тим на Јамаха, а вкупно четврти во кралската класа. Тој низ целта помина...
Останатo Спорт

Ринс до триумф во „кралската“ класа, возбудлива трката за титулата!

Слободен печат
Возачот на „Сузуки“, Алекс Ринс стана осмиот различен победник оваа сезона, откако славеше на Големата награда на Арагон, 10 трка годинава во Мото ГП шампионатот....
Останатo Спорт

Мото ГП: Квартарато ќе стартува од пол позицијата во Арагон

Слободен печат
Младиот Французин Фабио Квартараро на последниот тренинг имаше тежок пад по кој избегна посериозна повреда, но и тоа не го спречи да блесне во квалификациите....
Останатo Спорт

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат
Квартараро на патеката Каталуња стигна до третата победа оваа сезона, а четврта вкупно во Мото ГП класата, и тоа на патеката каде за прв пат...
Останатo Спорт

Зарко ја освои пол позицијата во Брно

Слободен печат
Францускиот возач дојде до својата прва пол позиција по пауза од две години, поточно од трката за ГН на Франција во 2018 година. Зарко на...
Останатo Спорт

Квартараро без грешка, Роси на подиум после 15 месеци!

Слободен печат
Возачот на „Петронас Јамаха“, Фабио Квартараро триумфираше на Големата награда на Андалузија и така ја забележа и втората победа по ред оваа сезона во Мото...
Останатo Спорт

Повредата сепак е посилна од Маркез, пол позицијата на Квартараро

Слободен печат
Актуелниот шампион во Мото ГП класата, Марк Маркез, се откажа од утрешната трка на патеката Херез. Шпанецот на првата трка која исто така се возеше...