13 C
Скопје

Tag : европска сребрена лига

Останатo Спорт

Одбојкарите го започнаа нападот на златото во „Европската сребрена лига“

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија денеска во Струмица го започна подготовките пред настапот во Европската сребрена лига каде очекуваат да продолжи низата на успешни настапи, а...
Останатo Спорт

Матијашевиќ го објави списокот одбојкари за настапот во Европската сребрена лига

Слободен печат
Проверени сили и повторно шанса за помладите одбојкари, со еден збор, селекторот Никола Матијашевиќ направи стандарден избор на кандидати за репрезентацијата за претстојниот настап во...
Останатo Спорт

Шанса за одбојкарите: Завршниот турнир во Европската лига ќе се игра во Македонија

Слободен печат
Македонските одбојкари ќе играат на домашен терен на завршниот турнир во Европската сребрена лига годинава откако ЦЕВ одговори позитивно на апликацијата на ОФМ за организација...