-2.4 C
Скопје

Tag : емполи

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Јувентус и Интер на „мускули“ обезбедија пласман во четвртфиналето на Купот

Слободен печат
Екипите на Интер и Јувентус обезбедија пласман во наредната рунда од италијанскиот Куп откако вечерва остварија победи дури по продолженијата. Интер ја совлада Фиорентина со...
Спорт Фудбал

Каде ли гледаа судиите, не му признаа чист гол на Емполи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 18. коло во италијанската фудбалска Серија Б, составот на Козенца дома славеше минимално со 1:0. Стрелец на единствениот погодок за домаќините...
Спорт Фудбал

Милан го промовираше и четвртото летно засилување

Слободен печат
Милан освен што ја темпира формата преку пријателските мечеви, воедно со нови имиња се освежува тимот. Станува збор за Исмаел Бенасер, играчот за врска доаѓа...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

Маурицио Сари, банкарот кој стана фудбалски тренер

Слободен печат
Во мај 2003 година, во една од познатите банки во Неапол, 43-годишен работник си даде отказ, сакајќи да го оствари сонот, да биде фудбалски тренер....
Спорт Фудбал

„Гранде Пандев“ му се заблагодари на Интер

Коминовски Фидан
Џенова играше нерешено против Фиорентина во неделата во последното коло од италијанското првенство оваа сезона (0:0). Но, голема услуга им направија „неро-азурите“ кои пак го...