16 C
Скопје

Tag : Едуард Хегер

Вести Регион

Новата Влада во Словачка доби доверба, Едуард Хегер – премиер

МИА Агенција
Купувањето на руската вакцина Спутник В предизвика политичка криза во Словачка, поради што денеска се гласаше за доверба на новата влада, а пратениците му изразија...
Вести Свет Слајдер

Словачка доби нов премиер, ставен крај на политичката криза

Горан Наумовски
Денес, претседателката на Словачка, Зузана Чапутова, го назначи Едуард Хегер за нов премиер, со што стави крај на едномесечната политичка криза во таа земја. Хегер...