две жртви Archives - Слободен печат

Tag : две жртви

Слајдер Хроника

Трагедија во Шуто Оризари, две дечиња починаа во пожар (ФОТО)

Слободен печат
Во пожар во куќа во населбата Шуто Оризари во Скопје загинале две дечиња, откако огнот се проширил и зафатил и дел од околните куќи. Според...
Вести Регион

Две жртви од земјотресот во Истанбул, стотици граѓани ноќта ја поминаа на отворено

Слободен печат
Стотици граѓани во регионите покрај брегот на Мраморно море – Силиври и Авџилар, по земјотресот од 5,8 степени што вчера го погоди Истанбул, ноќта ја...
Вести Планета

НОВО ПУКАЊЕ ВО САД: Две лица застрелани по сообраќајка во Хјустон (ВИДЕО)

Слободен печат
Непознат маж пукал во две лица на автопат во Хјустон. По пукањето тој побегнал од местото на злосторството, а потрагата по него е во тек,...
Вести Планета

СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО КАСАРНА ВО РУСИЈА: Двајца загинати, 15 повредени

Слободен печат
Две лица загинале, додека 15 се повредени во силна експлозија која се случила во касарна во реонот Архангелска на север во Русија. «Взрыв произошел в...
Вести Планета

Шпанија: Две лица починале од топлотниот бран

Слободен печат
Две лица починале од топлотниот бран кој ја погодил Шпанија, пренесуваат тамошните власти. Помеѓу починатите било едно 17 годишно момче и еден 93-годишен маж, јавуваат...
Ви Препорачуваме Хроника

Неофицијално причината за тешката сообраќајка на „Првомајска“ била брзото возење

Слободен печат
Синоќа во Скопје, на улицата „Првомајска“ дојде до страшна сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две млади момчиња. Во несреќата животот го загуби 20-годишно...
Вести Ви Препорачуваме Планета

Извлечен потонатиот брод од Дунав во Будимпешта, пронајдени нови жртви

Слободен печат
Денеска конечно, во акција на спасувачки екипи од Унгарија и Јужна Кореја, извлечен е потнатиот туристички брод, а при акцијата најдени се мртвите тела на...
Вести Планета

Нова авионска несреќа на Алјаска: Има и жртви

Слободен печат
Две лица загинаа во авионска несреќа на Алјаска, кога хидроавион на авиокомпанијата „Такуан Ер”, во кој се наоѓале пилотот и патник, се урна во пристаништето...