18.8 C
Скопје

Tag : двајцата

Вести Свет Слајдер

Самит Бајден – Путин: Не постои хемија меѓу двајцата лидери

Слободен печат
Русија е средишен проблем во американската внатрешна политика и претстојниот самит е со цел тој проблем да се менаџира и да се врати стабилноста во...
Вести Македонија

Двајцата пациенти на кои им беше трансплатиран бубрег се во добра здравствена состојба

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за...
Вести Македонија Некатегоризирано Слајдер

Обвинителството бара притвор за двајцата насилници од Штип

Горан Наумовски
Двајцата насилници од Штип кои крвнички тепаа девојка се на распит кај судија, јави ТВ Стар. С.А. и П.Р. од Штип во моментов се на...
Еспресо Шоу биз

Откако и двајцата им раскинаа на партнерите, Лејди Гага и Бредли Купер сега очекуваат бебе?! (ФОТО)

Слободен печат
Странските медиуми со месеци наназад зборуваат за тоа дека 33 годишната пејачка Лејди Гага и 44 годишниот Бредли Купер се во врска, а во прилог...