Tag : дрита

Спорт Фудбал

Дрита го елиминира Силекс и од Лигата на Европа

Слободен печат
За екипата на Силекс заврши европската авантура во квалификациите, по елиминацијата во квалификациите за Лигата на шампионите од Карабак (4:0), кратовски вечерва во Скопје загубија...
Спорт Фудбал

Ренова, Шкендија и Силекс со нови мечеви во Лига Европа

Слободен печат
Македонските фудбалски претставници се пред нов предизвик на меѓународната сцена, во овој случај денеска ќе се обидат да стигнат до третото квалификациско коло на Лига...
Спорт Фудбал

ЛЕ: Ренова со Хајдук Сплит, Романци за Шкендија, Силекс против Дрита!

Слободен печат
На денешниот ждреб во Нион (Швајцарија) трите македонски екипи Силекс, Ренова и Шкендија ги добија нивните ривали во второто квалификациско коло на Лига Европа. Силекс...
Спорт Фудбал

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат
Вчерашното финале на претквалификацискиот турнир не беше одиграни, бидејќи двајца играчи на косовскиот фудбалски клуб Дрита беа позитивни на коронавирус, а швајцарските власти наредија целиот...