диво Archives - Слободен печат

Tag : диво

Еспресо Шоу биз

Диво и заводливо: Бијонсе го запали Инстаграм со своето последно издание (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Бијонсе уште еднаш докажа дека е кралица на егзотичните и несекојдневни модни избори. Нејзиниот последен избор, кој го стави на себе за излегувањето со...
Вести Култура

Поповски: Значи, јас читам сега диво месо, а Вие слушајте диво градби!

Слободен печат
На отворањето на годинашното издание на фестивалот „Охридско лето“, режисерот Александар Поповски, отворено побара да се заштити културното и природното наследство на Охрид. Тој тоа...
Вести Македонија

Пендаровски поддржува меѓународна истрага за „Диво насеље“

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски смета дека судскиот процес за случајот „Диво насеље“ не ги опфаќа клучните актери кои учествувале во подготовката на кумановските настани. Во емисијата...