Tag : џорџо кјелини

Спорт Фудбал

Буфон и Кјелини остануваат верни на „Старата дама“

Слободен печат
Џанлуиџи Буфон и Џорџо Кјелини и следната сезона ќе го носат дресот на Јувентус, потврдено е од торинскиот клуб. Легендарниот голман и искусниот одбранбен играч...
Спорт Фудбал

Кјелини: Мбапе е комплетен играч, подобар и од Нејмар!

Слободен печат
Џорџо Кјелини се сеќава на првиот пат кога го виде Килијан Мбапе и го праша спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи – „од која планета...
Спорт Фудбал

Окриени тајните од соблекувалната на Јувентус: Видал го обожуваше алкохолот, но тоа го правеше посилен

Слободен печат
Кјелини веќе се најде на удар на поранешните фудбалери Фелипе Мело и Марио Балотели, а сега открива кои фудбалери беа „слаби“ на чашката. – Артуро...
Спорт Фудбал

„Супер Марио“ му се реваншираше на Кјелини: Барем јас сум искрен!

Слободен печат
Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Кјелини, кој е познат како бескомпромисен борец на теренот, напиша автобиографија во која се осврна на Марио Балотели и омраза кон...
Спорт Фудбал

Кјелини успешно опериран, познато кога се враќа на теренот

Слободен печат
Ваквата тешка повреда на Џорџо Кјелини (35) за некои може да значи и крај на неговата професионална кариера, но не и за борбениот дефанзивец кој...
Спорт Фудбал

Јувентус остана без столбот во одбраната

Слободен печат
Кјелини го повреди десното колено на вчерашниот тренинг на Јувентус, по што лекарскиот тим на „старата дама“ утврди дека станува збор за повреда која ќе...
Спорт Фудбал

Кјелини воодушевен од Сари: Тој е перфекционист

Слободен печат
Јувентус во новата сезона ќе биде предводен од нов тренер, Маурицио Сари кој летово го замени Масимилијано Алелгри. Со новиот тренер, дојде и нов пристап...